Neden kombi bakımı?

 

 

Kombinizin ömrünü uzatmak ve verimini arttırmak için kombi bakımı;

Kış aylarının vazgeçilmez unsurlarından biri olan kombiler sıcak ve ekonomik bir kış geçmesi açısından oldukça önemlidir. Periyodik olarak yılda 1 (Bir) kez kombi bakımı yapılması gerekmektedir.

Doğalgaz veya LPG ile çalışan kombilerin bakımı yapılmadığı takdirde belli süreler sonunda kireçlenme, kurum bağlama ve filtrelerin tıkanması ile verimi düşecek, buna bağlı olarak gaz sarfiyatı artacaktır, bunun dışında cihazda bulunan içerisinden su geçen malzemelerde deformasyon başlayacak ve neticesinde su akıntısı oluşacaktır.

Kombi kullanımı ile ilgili bazı tavsiyeler;

-Kombinizi evde olmadığınızda veya gece uyuduğunuz vakitlerde ekonomik ayarda kullanmalısınız; Evde olmadığınızda veya uyuduğunuz vakitlerde tamamen kapattığınız kombinizin istediğiniz sıcaklığa ulaşması için harcayacağı enerji, ekonomi sıcaklığında bırakıldığı takdirde harcayacağı enerjiden çok daha fazla olacaktır.

-Radyatörlerde Termostatik Vana kullanımı; Termostatik vana istenilen sıcaklığa ayarlanarak belirtilen sıcaklığa ulaştığında sıcak su girişini kapatarak gereksiz enerji kullanımını önler.

– Oda Termostadı kullanımı; Termostad belirli bir oda sıcaklığına ayarlandığı taktirde istenilen oda sıcaklığına ulaştığında kombinin alev boyunu kısarak enerji tasarrufu sağlar.

– Gaz Kaçak Dedektörü;Kombi kullanılan kapalı alanlarda oluşabilecek gaz kaçakları için Gaz Kaçak Dedektörü kullanılması tavsiye edilir.

– Gaz Kaçak Dedektörü’nüzün oluşabilecek gaz kaçaklarını hissedebilmesi için kalitesine dikkat ediniz.